(valu põlves ja alaseljas)

 

Probleemi kirjeldus/kaebus

Vastuvõtule tuli 58 aastane naisterahvas, kes kurtis valu paremas põlves. Jalale toetumine oli valulik ning ka alaselg andis endast märku tuima valuga. Valutav põlv sundis Virvet lonkama ning segas tugevalt ööund.

Massööri kirjeldus probleemist

Virve tuli seansile longates ning peale esimest ülevaatust tuvastas massöör tugeva tuhara- ning reiepealsete lihaste ületoonuse.

Arvatav algpõhjus

Virve on laste tantsujuhendaja ning tantsinud ka ise juba pikki aastaid. Probleem tekkis suure tõenäosusega äkilisest füüsilise koormuse tõusust ning vähesest puhkusest. Ebapiisava puhkeaja tõttu ei jõudnud lihased piisavalt lõõgastuda ja taastuda.

Raviprotsessi kirjeldus

Esimesel massaažiseansil tegeles massöör põhiliselt alaselja ja tuharalihase pingetest vabastamisega. Virve lahkus lonkamata ja naeratades. Kuid valu andis endast siiski märku ning teisel korral leidis massöör, et pinges on ka reiepealsed lihased ning reie välisküljel olev laisidekirme pingutaja. Peale nimetatud lihaspingete vabastamist kadusid valud ja krambid täielikult. Püsivama tulemuse ja sisemise kindlustunde saavutamiseks käis Virve veel kahel massaažiseansil.

Lõpptulemus

Probleem pole endast enam märku andnud ning valud on kadunud. Lisaks tegeleb tubli Virve ennetustööga ja masseerib massööri antud juhiste järgi ise ennast abivahenditega.

Massöör: Egle Klampe