Probleemi kirjeldus/kaebus

38- aastane meesterahvas kurtis valu ja pingetunnet sääremarjades, mis ägenes füüsilisel pingutusel. Klient kahtlustas, et valude põhjuseks võib olla magneesiumipuudus.

Massööri kirjeldus probleemist

Vaatluse käigus selgus, et sääre tagumise grupi lihased on tugevalt pinges.

Arvatav algpõhjus

Kliendi töö on suuremalt jaolt istuv ning on seetõttu igapäevaselt sundasendis. Töövälisel ajal tegeleb intensiivse treeninguga (jõusaal, tantsutreening), mille tõttu jalad saavad üsna suurt koormust. Seega jaguneb koormus igapäevaselt kehale ebavõrdselt ning tekitab seeläbi pinget alaseljas ning jalgades.

Raviprotsessi kirjeldus

Massöör keskendus seansi alguses pingete vabastamisele alaseljas ja tuharalihastes. Sellele järgnes tugev massaaž säärelihastele.

Lõpptulemus

Klient tundis pinge vähenemist säärelihastes juba samal õhtul ning järgmisel päeval teatas, et oletus magneesiumipuuduse kohta ei pea paika, kuna varem mainitud valutunne säärelihastes on täielikult taandunud. Sääre tagumise grupi lihastele on tähelepanu pööratud ka hilisemate massaažiseansside käigus, mille tulemusena on pingetunne säärtes täielikult taandunud ning igapäevaselt need enam ebamugavusi ei põhjusta.

Massöör: Kerly Õim